Visegrádi Áprily Lajos Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola - Zeneiskola

Zeneiskolai jelentkezés

visegrad iskola jelentkezes cikk 1

Kedves Szülők!

Zeneiskolánk, a Visegrádi Áprily Lajos Általános Iskola és Visegrád város központjában, az általános iskola épületének tetőterében fogadja a zenélni szerető, hangszeren tanulni vágyó gyermekeket.

Felszerelt, önálló zenetermekben, felsőfokú zenei (zenetanári) végzettséggel rendelkező pedagógusoktól tanulhatnak a hozzánk beiratkozó gyermekek.

Fő célunk a zene megszerettetése és a fiatalokban rejlő tehetség kibontakoztatása, amelyet a gyermekek a közös zenélés élményén keresztül élhetnek át. Növendékeink számára számos fellépési lehetőséget tudunk biztosítani. Ezek a havonként megrendezett növendékhangversenyeink, a különféle hangszeres zenei versenyek. Iskolánkban több kamaracsoport is működik. A legügyesebb fúvós növendékeink a zeneiskola fúvósegyüttesében is kamatoztathatják hangszeres tudásukat.

visegrad iskola jelentkezes cikk 2

Bízunk abban, hogy az Ön gyermeke hamarosan zeneiskolánk növendékeként részesülhet zenei élményekben.

Általános iskolásoknak 2. osztálytól a zeneiskolai foglalkozások száma hetente négy. Ebből 2X45 perc csoportos elméleti óra (kötelező szolfézs), továbbá 2x 30 perc egyéni hangszeres óra.

Hangszerek, melyekre jelentkezni lehet:

Szolfézs előképző mellett lehetőség van zongora, gitár, cselló, klarinét, szaxofon, fuvola, furulya, trombita, tenorkürt hangszerek tanulására.

Felvételi meghallgatás időpont:

1. június 1. csütörtök 16.00-18.00 zongora terem

Kedves Szülők és Leendő Zeneiskolás Gyerekek!

Szeretettel hívunk és várunk mindenkit májusban alkalmassági meghallgatásainkra!

A meghallgatáson a jelentkező által megjelölt hangszert tanító tanárok hallgatják meg, felmérve a zenei képességeit és a hangszerhez szükséges adottságokat.

A meghallgatásra egy dallal készüljön a gyermek (ez lehet óvodában, iskolában tanult kedvenc dala), ezenkívül ritmusgyakorlattal és dallam énekléssel szoktak készülni a kollégák.

Kattints a szóra: JELENTKEZÉSI LAP ÚJ JELENTKEZŐK SZÁMÁRA

Tájékoztató KISFILM zeneiskolánk működéséről

Kattints a szóra: KISFILM

1. RÉGI NÖVENDÉKEINKNEK -

Kattints a szóra:  NYILATKOZAT TANULMÁNYOK FOLYTATÁSÁRÓL

A felvételi eljárás hagyományos menete:

1. Jelentkezési lap kitöltése online vagy papír alapon, és leadása a zeneiskola irodájában
  1. Felvételi meghallgatáson való részvétel

Amennyiben túljelentkezés miatt el kell utasítanunk a felvételt, kérésükre várólistára kerülnek, üresedés esetén akár tanév közben is csatlakozhatnak növendékeink sorába.

1. Beiratkozás

Beiratkozási lap kitöltése adategyeztetés és a személyes adatok kezelésének hozzájárulása miatt minden évben kötelező!

A díjak összegéről a Fizetendő díjakról menüben részletesen olvashatnak.

visegrad iskola kreta rendszer logo